O nás

Rodinná firma RATIO Rumburk s. r. o. byla založena 1. dubna 1991 za účelem prodeje ručního a elektrického nářadí. Prodej začal na Třídě 9. května, kde se postupně rozšiřoval sortiment. Následně byl 4. prosince 2000 slavnostně otevřen obchodní dům v prostorách bývalého kina Revoluce, kde je obchodní dům do teď. Postupně se rekonstruovalo i první patro celého objektu a v roce 2019 se vedle obchodního domu do dvora přesunula i prodejna nářadí. Nyní máme i vlastní eshop a připravujeme další novinky pro naše věrné zákazníky. 

Nová prodejna chovatelských potřeb, textilu a sportu
Po otevření prvního patra obchodního domu se začalo pracovat i na prvním patře, ve kterém se měly prodávat chovatelské potřeby, textil a sport. Několik let po otevření se prodejna rozšířila na celé vrchní patro obchodního domu a uvolnilo se zde místo i pro případné další obchody nebo služby. V roce 2013 byla vedle obchodního domu - ve dvoře - otevřena prodejna krmiv pro hospodářská zvířata.

Slavností otevření obchodního domu v roce 2000
Obchodní dům byl na hlavní ulici v Rumburku několik let. Poté ale prostory přestaly společnosti stačit a začalo se uvažovat o nákupu nové nemovitosti. V úvahu připadla budova bývalého kina Revoluce v ulici 2. polské armády. Po rekonstrukci se sem obchodní dům přesunul a je zde až do současnosti.

Tisková zpráva z října 1999

Vážení spoluobčané, 
již asi 18 let uběhlo od té doby, kdy řada z nás naposledy navštívila představení v kině Revoluce.
Zub času a lhostejnost některých způsobila, že objekt byl ve stavu, který nedělal dobré jméno našemu městu. Objekt kina jsme v minulém období částečně dali do pořádku a výsledek tohoto snažení můžete sami posoudit. Prosíme o pochopení, že z tohoto objektu už nikdy nebude to kino, které bylo chloubou výběžku a sneslo srovnání s podobnými v Čechách.
Tržní vztahy jsou neúprosné a nenajde se nikdo, kdo by z tržeb kina mohl financovat jeho provoz a tím i tento druh kultury ve městě.
Jsme místní firmou, která na českém trhu působí již 8 let a stále se trpělivě snažíme o vylepšování našich služeb. Jednou z našich snah je nabídnout ucelený sortiment železářského zboží a částečně domácích potřeb. Naše současné prodejny tuto nabídku neumožňují, a proto jsme se rozhodli postupně z objektu kina vybudovat Obchodní dům. K tomu bude postačovat přízemí kina. O využití prvního podlaží jednáme, neboť sami nejsme schopni výstavbu financovat.
Prozatím jsme udělali to, co je v našich silách a budeme se snažit náš záměr postupně uskutečňovat.

zakladatel firmy Ing. Walter Tschörner

IMG_4373

Založení společnosti v roce 1991
Společnost byla založena 1. dubna 1991 Ing. Walterem Tschörnerem a Lídou Tschörnerovou, původně s názvem RATIO - servisní a obchodní společnost s ručením omezeným. Původní účel společnosti byl provádění služeb, včetně služeb technických, nákup a prodej nových a použitých strojů, zařízení a materiálů pro výrobu, řemesla, obchod a služby, zprostředkovatelské činnosti - nákupy, prodeje, kooperační smlouvy, leasing aj., obchodní zastoupení firem a prodej jejich sortimentu.