O nás

RATIO Rumburk s. r. o. je česká společnost s více než dvacetiletou tradicí provozující ve městě Rumburk obchodní dům. Najdete u nás vše od elektroniky přes hračky, nářadí, drogerii, papírnictví, kuchyňské a chovatelské potřeby až po textil a sport. Pro zákazníky z okolí máme připravenou rychlou dopravu, ale zboží posíláme po celé České republice. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Stručná historie

Česká rodinná firma RATIO Rumburk s. r. o. byla založena 1. dubna 1991 za účelem prodeje ručního a elektrického nářadí. Prodej začal na Třídě 9. května, kde se postupně rozšiřoval sortiment. Následně byl 4. prosince 2000 slavnostně otevřen obchodní dům v prostorách bývalého kina Revoluce, kde je obchodní dům do teď. Postupně se rekonstruovalo i první patro celého objektu a nedávno se vedle obchodní dům přesunula i prodejna nářadí. Vedle obchodního domu se je prostor pro parkování pro naše zákazníky. Nyní máme i vlastní eShop a připravujeme další novinky pro naše věrné zákazníky. 

Založení společnosti v roce 1991

Společnost byla založena 1. dubna 1991 Ing. Walterem Tschörnerem a Lídou Tschörnerovou, původně s názvem RATIO - servisní a obchodní společnost s ručením omezeným. Původní účel společnosti byl provádění služeb, včetně služeb technických, nákup a prodej nových a použitých strojů, zařízení a materiálů pro výrobu, řemesla, obchod a služby, zprostředkovatelské činnosti - nákupy, prodeje, kooperační smlouvy, leasing aj., obchodní zastoupení firem a prodej jejich sortimentu.

Tisková zpráva z října 1999

Vážení spoluobčané, 
již asi 18 let uběhlo od té doby, kdy řada z nás naposledy navštívila představení v kině Revoluce. Zub času a lhostejnost některých způsobila, že objekt byl ve stavu, který nedělal dobré jméno našemu městu. Objekt kina jsme v minulém období částečně dali do pořádku a výsledek tohoto snažení můžete sami posoudit. Prosíme o pochopení, že z tohoto objektu už nikdy nebude to kino, které bylo chloubou výběžku a sneslo srovnání s podobnými v Čechách. 

Tržní vztahy jsou neúprosné a nenajde se nikdo, kdo by z tržeb kina mohl financovat jeho provoz a tím i tento druh kultury ve městě. Jsme místní firmou, která na českém trhu působí již 8 let a stále se trpělivě snažíme o vylepšování našich služeb. Jednou z našich snah je nabídnout ucelený sortiment železářského zboží a částečně domácích potřeb. Naše současné prodejny tuto nabídku neumožňují, a proto jsme se rozhodli postupně z objektu kina vybudovat Obchodní dům. K tomu bude postačovat přízemí kina. O využití prvního podlaží jednáme, neboť sami nejsme schopni výstavbu financovat. Prozatím jsme udělali to, co je v našich silách a budeme se snažit náš záměr postupně uskutečňovat.

zakladatel firmy Ing. Walter Tschörner

IMG_4373

Slavností otevření obchodního domu v roce 2000

Obchodní dům byl na hlavní ulici v Rumburku několik let. Poté ale prostory přestaly společnosti stačit a začalo se uvažovat o nákupu nové nemovitosti. V úvahu připadla budova bývalého kina Revoluce v ulici 2. polské armády. Po rekonstrukci se sem obchodní dům přesunul a je zde až do současnosti. Obchodní dům byl slavnostně otevřen 4. prosince 2000.

Nová prodejna chovatelských potřeb, textilu a sportu

Po otevření prvního patra obchodního domu se začalo pracovat i na prvním patře, ve kterém se měly prodávat chovatelské potřeby, textil a sport. Několik let po otevření se prodejna rozšířila na celé vrchní patro obchodního domu a uvolnilo se zde místo i pro případné další obchody nebo služby. V roce 2013 byla vedle obchodního domu - ve dvoře - otevřena prodejna krmiv pro hospodářská zvířata.

Otevření prodejny krmiv v roce 2013

V roce 2013 se ve dvoře obchodního domu otevřela nová prodejna krmiv pro užitková zvířata. Prodává se zde také pečivo nebo nějakým způsobem poškozené pytle s granulemi pro psy, které jsou tak o dost levnější. 

Stěhování prodejny nářadí v roce 2019

Na začátku roku 2019 se vedle obchodní dům přestěhovala do dvora také prodejna nářadí. Ta je nyní v nových a hezkých prostorách. Mezi velké výhody patří lepší možnosti parkování, ale také dostupnost všech služeb na jednom místě. Zkrátka k nám stačí přijít a vše najdete na jednom místě. 

 

Zpět do obchodu